Google reklaam

Kuidas Klewer Marketing Coop Pangale Google’i reklaamide abil aastaga 62% rohkem taotlusi tõi

Case study

Google Adsi reklaamidega 62% rohkem laenutaotlusi

Meie vastutus:

Erinevate äriliinide intervjuud, Google reklaamide analüüsimine, auditeerimine, optimeerimine ning testimine.

Töömaht:

Kõik panga äriliinid: väikelaen, kodulaen, liising, krediit ja kindlustused.

Eesmärk:

Coop Panga eesmärgiks oli 6 kuuga vähendada taotluste hinda 20%. Suutsime tulemuse tuua esimese 2 kuuga.

Link lehele:

Algus

Nagu ikka, algavad asjad põhjalikust auditist. 

Analüüsisime Coop Panga Google’i reklaamide 26 erinevat komponenti, mis otseselt mõjutavad reklaamide tulemusi. Lisaks reklaamikontole süvenesime ettevõtte ärilise poole mõistmiseks ka panga müügimudelisse ja pakkumisse. Vaatasime üle ka maandumislehed.

Coop Pank on alati ambitsioonikalt kasvada tahtnud ja auditi eesmärk oli välja selgitada, kas mõni kasvuvõimalus on ehk kasutamata jäänud. 

Analüüsitud 2021. a tulemused polnud sugugi kehvad. Auditi käigus tuvastasime aga hulga nõrku kohti, mille kohta teadsime: neid muutes paranevad tulemused veelgi. 

Murekohad

Kõigepealt tuvastasime kõige suurema ja kiirema mõjuga tegevused.

Esiteks leidsime, et panga reklaamikonto ja kampaaniate struktuur polnud üles ehitatud päris nii nagu võiks. Nägime siin suuri kasvuvõimalusi.

Teiseks oli panga reklaamides kasutatud märksõnade vastetüüpe, mis tõmbasid maandumislehele valesti sihitud liiklust – reklaamid ei olnud suunatud õigetele märksõnadele. See on suhteliselt sage viga, nagu näha ka allolevas näites.

Kolmas murekoht oli seotud eelmisega. Selleks oli negatiivsete märksõnade lisamine õigetesse kampaaniatesse ja reklaamgruppidesse.

Kui negatiivsed märksõnad on lisatud valedesse kampaaniatesse, võib see palju kurja teha ja head tulemused sisuliselt hävitada. Avastasime, et negatiivsed märksõnad blokeerisid asjakohaseid otsinguid, mis pangale varasemalt tulemusi tõid.

Neljas Google’i reklaamide murekoht oli kampaaniaeelarvete jaotus. Pärast pisikest arutelu panime paika kõige kasumlikumad kampaaniad, kuid üllatuseks ei olnud kõige kasumlikumale kampaaniale kõige rohkem eelarvet kulutatud. See on üsna lihtne, kuid suure mõjuga viga.

Viiendaks tõime välja suure potentsiaaliga märksõnad, mida pank polnud seni kasutanud. Suure potentsiaaliga realiseerimata märksõnad on need, millel on madal CPA ja reklaamipositsioon ning väike turuosa. Kui soovid Google’i reklaamidest viimast võtta, tasub sellistele märksõnadele tähelepanu pöörata ja nende tulu maksimeerida

Kuuendaks jäid silma märksõnad, mis on ettevõttele äriliselt kahjulikud. Selliste märksõnade kasutamine tuleks kohe lõpetada ja raha suure potentsiaaliga märksõnadele suunata. Lihtne, kuid väga tulemuslik taktika.

Eesmärgid

Koos panga turundusjuhiga panime paika eesmärgi: vähendada esimese kuue kuuga CPA’d 20%. Saavutasime selle eesmärgi vähem kui kahe kuuga. Mis tähendab, et audit ja põhjalik analüüs põhinesid korrektsel andmete töötlusel ning meie strateegiad ja taktikad töötasid ülimalt efektiivselt.

Protsess

  1. Põhjalik esmane audit
  2. Tegevuste kirjeldamine paremate tulemuste saavutamiseks
  3. Tegevuste analüüs, kus selgub, millised on kiiremad võidud ja mille tulemustega läheb aega.
  4. Tegutsemine
  5. Analüüs
  6. Optimeerimine
  7. Analüüs
  8. Uued ideed A/B testimiseks ja optimeerimiseks
  9. Analüüs

Tulemused

Tegime aastaga tulemuste parandamiseks tohutult tööd ja meil on hea meel, et kõik plaanitud tegevused kandsid vilja. 

Suutsime Google’i reklaamide abil Coop Panga lehele tuua 35.8% rohkem inimesi. Liiklus kasvas tänu kahele komponendile. Esiteks kulutasime 15.8% rohkem raha ning teiseks suutsime tänu kvaliteediskoori parandamisele kliki hinda langetada 14.7%. 

Tänu kvaliteediskoori parandamisele tõusis reklaamide CTR 99.8%.

Kõikide nende tegevuste tulemusena tõusis laenutaotluste arv 61.7%. Tõsi, üks asi on taotluste mahu kasvatamine, hoopis teine nende kvaliteet. 

Aga. 

Tänu paremini sihitud ja juhitud reklaamidele paranes ka taotluste kvaliteet ja me suutsime Coop Pangale taotluste arvuga sarnases suurusjärgus rohkem lepinguid tuua.

Võid mõelda, et lepingute arv küll tõusis, aga võib-olla lepingu keskmine väärtus kannatas? Kindlasti mitte. Ka lepingute keskmine väärtus ei langenud ja laenumahud tegid võimsa hüppe. 

Coop Panga esindaja

Kristjan Seema

kommentaar:

“…oleme viimase kolme aastaga kasvatanud jõudsalt oma turuosa…”

5/5

Coop Panga eesmärgiks on kiiresti kasvada, ja seda nii klientide arvu, laenuportfelli- ja hoiuste mahu vaatest.

Tarbimisfinantseerimise turg on väga konkurentsitihe, lisaks pankadele tegutseb terve rida erinevaid laenupakkujaid, sageli tehakse klientidele eripakkumisi. Lisaks on mitmeid teisi muutujaid – laenunõudlus, teise samba pensioni väljamaksed, mis vähendavad nõudlust, inflatsioon, mis pärsib kliendi laenuvõimekust, ranged regulatsioonid, mis seavad reklaamidele selged piirangud jne.

Meie kindel eesmärk oli oma turuosa tarbimisfinantseerimise turul kasvatada, aga teha seda nii, et meie efektiivsus paraneks. Teisisõnu olime valmis turunduseelarvet Google kanalites tõstma, aga seda vaid juhul kui ühe lepingu hind muutub meile soodsamaks ehk investeeringu ROI paraneb. Sellel teekonnal garanteeritud lahendusi ei ole, tuleb pidevalt eksperimenteerida ja otsida optimaalset lahendust, mis annaks parima tulemuse.

Kolme aastane koostöö Argoga on kindlasti tõstnud oluliselt meie enda tiimi teadlikust Google reklaamide võimalustest näiteks erinevatest panustamisstrateegiatest, reklaamide kvaliteedi tõstmise võimalustest jne.

Kõige olulisem on aga see, et oleme viimase kolme aastaga kasvatanud jõudsalt oma turuosa ja hoolimata meediahindade inflatsioonist oleme Google otsingus suutnud lepingu kulu vähendanud pea 50% ning samal ajal suurendanud taotluste mahtu pea 1,5 korda ning samavõrra on kasvanud ka lepingute mahud.

google_ads_6

Kristjan Seema

Coop Panga esindaja

Tulemused loevad!

ja eriti olulised on sinu ettevõtte tulemused

Kui sa otsid tõelisi spetsialiste, kes analüüsivad halastamatult Google’i reklaamide tulemusi ja optimeerivad kampaaniaid aina kasvava efektiivsuse nimel, siis oleme sinu jaoks just õige partner.

Kui sa soovid: